|
Bleskové a dostupné půjčky pro všechny

Nejčastější mýty o půjčkách

15/5/2019

Nabídka půjček na nás útočí ze všech stran, ale řada lidí na ně pohlíží s obavami. O půjčkách totiž koluje řada mýtů, které mohou být důvodem, proč si zájemci o půjčku nakonec úvěr nesjednají. Co se o půjčkách traduje a jak je to s těmito mýty ve skutečnosti?

1. mýtus – s půjčkou mě čekají v životě problémy

Poměrně velká část lidí si myslí, že půjčit si je něco špatného a kvůli půjčce se dostanou do problémů. Pravdou zůstává, že lidé by si měli půjčovat s rozumem, účelně a nezadlužovat se kvůli vánočním dárkům nebo dovolené. Naopak smysluplné jsou půjčky na bydlení či vlastní auto. Než se však zadlužíte, zvažte, zda budete mít peníze na splátky.

2. mýtus – půjčky nabízené přes internet jsou podvodné

Dalším mýtem je představa, že na internetu jsou pouze nesolidní poskytovatelé úvěrů a lichváři. V minulosti jste mohli narazit na takové nepoctivé podnikavce, ale s novelou zákona o úvěru pro spotřebitele z prosince 2016 se situace výrazně zlepšila. Pokud si potřebujete půjčit od nebankovních společností, oslovte významné poskytovatele s referencemi.

3. mýtus – bankovní půjčky jsou výhodnější než nebankovní

Zájemci o půjčku jako první oslovují banky, protože se domnívají, že mají výhodnější podmínky. Některé nebankovní půjčky jsou skutečně nevýhodné a rizikové, ale velcí hráči v nebankovním sektoru nabízejí úvěry srovnatelné s bankovními půjčkami. Nebankovní úvěry jsou navíc nenáročné na dokládání dokumentů a sjednání.

4. mýtus – půjčka s nízkým úrokem se vyplatí

Mnoho lidí srovnává půjčky na základě úroku, protože věřím tomu, že čím je úrok nižší, tím je úvěr levnější. Úrok však nevypovídá o tom, o kolik úvěr ve skutečnosti přeplatíte. Všímejte si raději RPSN (roční procentní sazby nákladů), která zahrnuje nejen úrok, ale i další náklady spojené s půjčkou.

5. mýtus – kvůli finančním problémům přijdu o majetek a bydlení

Nebudeme vám zastírat, že při výpadku příjmu se můžete dostat do finančních problémů a dluhy vám mohou přerůst přes hlavu. Své finanční problémy ale můžete řešit refinancováním úvěru, konsolidováním půjček nebo se můžete obrátit na bezplatné finanční poradny. Nejzazším krokem je návrh na oddlužení podaný u krajského soudu.

© 2014 SMS-půjčky-do-5-tisíc.cz, všechna práva vyhrazena. Kontakt na provozovatele. Upozorňujeme, že provozovatek stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu
§ 3 zák. č. 257/2016 Sb. Nabízíme pouze souhrn informací dostupných i na jiných webech.